Najkrajšie kabelky

Kabelka patrí k tým doplnkom v ženskom šatníku bez, ktorých si dámy nevedia predstaviť ani jeden jediný deň. Nie sú len novou módnou vychytávkou ale zvýrazňujú osobnosť a napovedia čo to o jej majiteľke. Keďže nás naša kabelka sprevádza každý deň, mala by byť okrem peknej estetickej stránky vyrobená z kvalitného materiálu, funkčná a praktická. Načo by bola žene, ktorá nosí veľa vecí malá kabelka? To platí aj naopak. Dáma, ktorá so sebou nosí iba pár mincí, kreditku, mobil a kľúče si v pohode vystačí aj s kabelkou menších rozmerov.

Čo si budeme hovoriť, každá žena má doma niekoľko kabeliek, ale my nepoznáme jedinú, ktorá by netúžila po nejakom dizajnérskom kúsku od slávneho návrhára, či módneho domu. A prečo sú medzi ženami tak veľmi želané? Je jasné, že zaujímavými ich robí ich tvar, zapínanie, farba,materiál, odolnosť a dlho trvácnosť ale hlavne to, že vždy budú kvôli svojej značke, či menu návrhára, ktorý ich navrhol, nadčasové a kultové. Teda ak s jednu takú kúpite a po dvadsiatich rokoch ju venujete svojej dcére, bude s ňou rovnako trendy ako keď bola nová a navyše tieto kabelky získavajú postupom času aj zberateľskú hodnotu.
Jednou takou je aj kabelka, ktorú navrhla sama módna ikona a revolucionárka v oblasti štýlu Coco Chanel a jej nezabudnuteľná kabelka s názvom 2.55. Táto kabelka v sebe ukrýva “dušu” samotnej Coco, pretože v sebe skrýva veľa odkazov z jej detstva a celkovo o Coco samej. Tak napíklad červená podšívka je spomienkou na rovnošaty, ktoré sa nosili v kláštore kde malá Coco vyrastala. Názov kabelky je odvodený od dátumu 2. 2. 1955 kedy prišla na trh vynovená verzia tejto ikonickej kabelky. Veľmi zaujímavým kúskom v módnom priemysle je aj kultový model kabelky tzv. birkinka od módneho domu Hermès. Je považovaná za symbol bohatstva, exkluzivity a vzácnosti, a to je aj dôvod toho, prečo je niekoľkonásobne drahšia ako napríklad kabelky od Louis Vuitton.